Szkoła

Najstarsza szkoła jogi w Polsce

Nasza szkoła to najdłużej działająca w Polsce – nieprzerwanie od 1981 roku – formuła edukacji poprzez jogę, oparta na tradycji starożytnej wiedzy, nauki i sztuki, jaką jest joga. To tradycja i solidność, a jednocześnie sthira i sukham, czyli stabilność i łagodność. Cenimy w naszej szkole obecność każdej osoby poszukującej, otwartej zarówno na wyzwania i wysiłek, jak i harmonię ciała, oddechu i umysłu.

Zmieniały się nazwy: Ośrodek Regeneracji Ciszą, Studio Joga, Szkoła Jogi. Zmieniali się też instruktorzy, wspaniali uczniowie, ale zawsze było to i jest miejsce dzielenia się i bezpośredniego doświadczania praktyk jogicznych (asan, pranajamy, medytacji, sztuki relaksu) i zrozumienia filozofii i myśli Wschodu.

Szkoła Jogi Jurka Jaguckiego, to miejsce z przestronną (ok. 100 m2) salą do ćwiczeń dla max. 35 osób na jednej lekcji. Wyposażone jest w niezbędne pomoce, szatnię męską i damską, natryski z ciepłą wodą, recepcję, herbaciarnię i gabinet rehabilitacji. To miejsce od samego początku zaprojektowane i zbudowane specjalnie dla naszych potrzeb – nowoczesne, o wysokich standardach wykończenia i wyposażenia. To tutaj kompetentni nauczyciele dzielą się doświadczeniem i wiedzą na lekcjach odbywających się regularnie przez cały rok. Dodatkowo w sezonie letnim oraz w długi weekend majowy organizujemy wyjazdowe warsztaty jogi i medytacji w piękne miejsca w różnych częściach Polski.

Każda lekcja adresowana jest do uczestników wg stopnia ich zaawansowania. Lekcja trwa 90 minut i zawiera sekwencję asan (pozycji ciała, których celem jest dogłębne, bezpośrednie poznanie swojego ciała), ćwiczenia oddechowe (pranajama będąca swoistym spoiwem łączącym i harmonizującym ciało i umysł) oraz praktykę relaksu. Uczymy także podstaw medytacji. A wszystko to dla zdrowia rozumianego jako stan całkowitej harmonii ciała, umysłu i ducha.

Założycielem i kontynuatorem szkoły jest Jurek Jagucki, uczący jogi wg tradycji BKS Iyengara, z najwyższym stopniem certyfikatu w Polsce, upoważniony do prowadzenia treningu nauczycielskiego i egzaminowania kandydatów na nauczycieli w tej tradycji. Jurek posiada bogate doświadczenie w nieustannym zdobywaniu wiedzy zarówno w Instytucie Jogi Iyengara w Punie (Indie) jak i u wielu najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli w Europie i na świecie. Jurek Jagucki jest też absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i licencjonowanym terapeutą manualnym, specjalizującym się w rehabilitacji kręgosłupa i stawów z wykorzystaniem jogi. Jest także członkiem i założycielem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej i Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Doświadczenie w uczeniu jogi, jak i terapii manualnej, pozwala na udzielenie pomocy w rozlicznych problemach zdrowotnych. Jurek Jagucki stał się też ekspertem w zakresie tzw. technik relaksacyjnych.

Zespół naszej szkoły tworzy zgrana paczka przyjaciół, z których każdy posiada duże doświadczenie w praktyce jogi. Każda z tych osób doświadcza jogi, rozumie proces praktyki oraz rodzące się wątpliwości, które często przeżywają nowicjusze.

Masz jakieś pytania? Chętnie odpowiemy. Dzwoń lub pisz – jesteśmy do Twojej dyspozycji!